AKTUALNOŚCI 2018

 

 

    

  

PLANUJEMY SZCZENIĘTA!!

Na przełomie stycznia i lutego 2019 planujemy nasz wyczekany miot "G2". Czwarte pokolenie Samoyedów z naszym przydomkiem, krycie psem urodzonym u nas, zaś mieszkającym w Holandii. Połączenie naszych najlepszych, sprawdzonych kombinacji genów! Rodzicami miotu zostaną:
JCh YOLO OF TOMTOM The Glow Of The Snowy Star oraz ALABAMA OF JIP The Glow Of The Snowy Star. Więcej informacji w zakładce Plany Hodowlane.

 

 

 

23/12/2018

Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku - z całego serca - życzy team The Glow Of The Snowy Star.

 

merry2018

 

 

15/12/2018

Wspaniałe zakończenie sezonu wystawowego 2018! Międzynarodowa Wystawa Psów w Lublinie - nasza Cynamonka znów zaszalała pokonując znacznie starszą i utytułowaną konkurencję:
Cini Mini w klasie pośredniej - MultiJCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonała I/2, CWC, CACIB, Najlepsza Dorosła Suka, Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - była najmłodszą dorosłą suczką w stawce!! Rozpoczęła tym samym Międzynarodowy Championat (Interchampionat) już na swojej pierwszej międzynarodowej wystawie w dorosłej klasie. 
Ciastek w klasie championówMultiCh/JCh. XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - doskonały I/2, CWC, res.CACIB - Ciastek rozpoczął tym samym Grand Championat Polski.
W wystawie w klasie szczeniąt udział wziął też młodziutki piesek urodzony w naszej hodowli - Czaki - ELBRUS BOOMBA The Glow Of The Snowy Star - wybitnie obiecujący II.
Ponadto nasze Samoyedki wzięły udział w konkurencjach finałowych na Najpiękniejszą Parę i Najpiękniejszą Grupę Hodowlaną z rezultatem:
Ciastek & Cini Mini - II BEST IN SHOW Para Hodowlana
Ciastek & Cini Mini & Czaki - The Glow Of  The Snowy Star - II BEST IN SHOW Grupa Hodowlana.
Wymarzone zakończenie sezonu! 

 

lublin2018

 

 

09/12/2018

Kolejne wieści z Brazylii! Na dwóch wystawach w klasie szczeniąt wystąpiła suczka urodzona w naszej hodowli:
ESTRELLA BOOMBA The Glow Of The Snowy Star - 2 x Najlepsze Szczenię w Rasie, II BIS Szczeniąt & III BIS Szczeniąt. Ogromne gratulacje właścicielom!

 

prado2018

 

 

22/11/2018

Premiera filmu z zawodów w Minikowie! Zapraszamy do obejrzenia zawodów "naszym okiem". Z naszych psów wystartowali Hanuś, Ciastek i CiniMini. Po raz pierwszy startowała także suczka urodzona w naszej hodowli - Unika Of Furio. Kto poza nimi pojawił się na starcie? Zobaczcie sami! Więcej filmów dostępnych na naszym kanale na YouTube - Snowy Star Samoyeds.

 

 

 

 

 

21/11/2018

Wspaniałe wieści z USA! Jipsi, suczka pochodząca z naszej hodowli, otrzymała CHIC Certificate - najwyższe odznaczenie dla psów w Stanach Zjednoczonych, które przeszły szereg szczegółowych badań i okazały się zdrowe pod względem dysplazji bioder i łokci, badań oczu, serca i badań DNA. Jipsi, czyli IntCh/MultiCh ALEXANDRIA OF JIP The Glow Of The Snowy Star zaliczyła wszystkie badania i dołączyła do grona odznaczonych najzdrowszych psów w USA. 
Wyniki badań Jipsi: HD-Good (europejskie HD-B), ED-Normal (europejskie ED-00), Oczy - czyste (w tym gonioskopia OK), Serce - czyste,  badania DNA: XL-PRA - negatywne, RD/OSD - negatywne. 
Cóż możemy powiedzieć? Jesteśmy dumni... nie dość, że piękna, to jeszcze - co najważniejsze - okaz zdrowia.

 

 

19/11/2018

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Zawodów Psich Zaprzęgów "Szczekowyje w Buku" - Rudy Raciborskie 2018. Na zawodach startowały dwa Samoyedki z naszej hodowli - Ciastek oraz Cini Mini. Więcej filmów dostępnych na naszym kanale na YouTube - Snowy Star Samoyeds.

 

 

 

 

 

16/11/2018

Kolejny sukces Ikera, pieska z naszej hodowli, mieszkającego we Włoszech.
JCh BEVERLY HILLS WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, res.CAC w klasie pośredniej.

 

 

11/11/2018

Wyścigi Psich Zaprzęgów w Minikowie w dniach 10-11.11.2018. Ponownie na linii startu pojawiły się nasze Samoyedy.
W klasie D2 wystartował Patryk Schoenwald oraz sprawdzony w Rudach Raciborskich duet 
Ciastek (XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star) & Cini Mini (BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star). Wspólnie uzyskali czas, który usadowił ich na I miejscu w klasie!! Ciastek i Cini trenują razem od niedawna - z racji młodego wieku Cynamonki, robią coraz większe postępy i są świetnie rokującą parą zaprzęgową na kolejne sezony sportowe.

W klasie CCK z Kamilą Adamską wystartował nasz weteran Hanuś - HONEY The Glow Of The Snowy Star. Zajął drugie i jednocześnie ostatnie miejsce w klasie... ale z racji wieku i tak jesteśmy z niego dumni! Hanuś ma ponad 8 lat, jest już na emeryturze, a zawody stanowiły możliwość rozruszania się weterana, który przygodę sportową po siedmiu sezonach zaprzęgowych ma już za sobą... takie psy nadal pragną pracować, choć nie są już tak szybkie i silne, jak dużo młodsze czworonogi. Heniu jest cały czas utrzymywany w doskonałej formie, biegł więc swoim dziarskim weteranim tempem czerpiąc radość z możliwości startu, a uśmiech na pyszczku wybieganego Hanusia jest najwspanialszą nagrodą na świecie! :)
W klasie CCM wystartowała też po raz pierwszy na zawodach suczka urodzona w naszej hodowli - UNIKA OF FURIO The Glow Of The Snowy Star z Filipem Roszakiem - zajmując III miejsce na 5 startujących ekip. Wspólnie zmieścili się w wymaganym limicie czasowym, dzięki czemu Unika zaliczyła pierwszy etap prób pracy.
Film z zawodów wkrótce.

 

minikowo112018   minikowo112018heniu

 

 

 

04/11/2018

Wyścigi Psich Zaprzęgów - Szczekowyje w Buku - Rudy Raciborskie. Po raz kolejny w zawodach wystartował zaprzęg naszych Samoyedów! Tym razem nasze Samoyedki w duecie Ciastek (XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star) & Cini Mini (BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star) ruszyły na trasę w klasie D2 z naszą licencjonowaną maszerką - Kamilą Adamską. Trio dzielnie pokonało trasę rywalizując z dużo szybszą rasą, jaką jest Pies Grenlandzki oraz silniejszymi Alaskan Malamutami. Uzyskany czas usadowił ich na IV miejscu w klasie na 6 zaprzęgów. To naprawdę niezły wynik, zważywszy, że Samoyedy uznawane są za najwolniejsze z psów ras północy.
Dzięki zawodom Cini ukończyła drugi etap prób pracy, oczekujemy więc już tylko na oficjalne wydanie Certyfikatu Użytkowości! To już czwarte pracujące pokolenie Samoyedów w naszym domu, a trzecie z zaliczonymi próbami pracy.
Film z zawodów opublikujemy wkrótce!

 

szczekowyje2018

 

 

 

21/10/2018

Fotograficzny dzień z naszymi maluszkami z miotu "F2", w tej chwili mają 4,5 tygodnia. Pierwsza poważniejsza sesja zdjęciowa! Zdjęcia z sesji dostępne są na Facebooku w folderze miotu "F2" The Glow Of The Snowy Star.
Zrobiliśmy też krótki film prezentujący w skrócie przebieg naszej domowej sesji. Praca z maluchami bywa trudna, gdyż są w cągłym ruchu... ale efekty bardzo cieszą oko - zarówno nasze, jak i przyszłych właścicieli.

 

f24tyg

 

 

 

 

 

21/10/2018

Wieści z Brazylii! Na ringu wystawowym zadebiutowała młodziutka suczka z naszej hodowli: ESTRELLA BOOMBA The Glow Of The Snowy Star wygrywając dwukrotnie klasę młodszych szczeniąt z wynikiem Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie i dwukrotnie stanęła na podium finałowym z tytułami I BEST IN SHOW Młodszych Szczeniąt oraz III BEST IN SHOW Młodszych Szczeniąt.

 

est

 

 

14/10/2018

Euro Dog Show Warszawa 2018 - wystawa o Zwycięstwo Europy. Tym razem reprezentowały nas 3 Snowy Stary. Największy sukces osiągnął nasz Kubuś - Ch/JCh. WINNIE THE POOH OF YARAK The Glow Of The Snowy Star pokonując w klasie użytkowej konkurentów z Rosji i Ukrainy, zdobywając I lokatę oraz wniosek CAC.
W klasie młodzieży wystąpiła nasza CiniMini oraz mieszkający we Włoszech Iker:
MultiJCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - ocena doskonała / 24 zgłoszone suczki
oraz 
JCh. BEVERLY HILLS WINNIE The Glow Of The Snowy Star - ocena doskonała / 22 zgłoszone pieski.
Na filmie nasza Cynamonka w klasie młodzieży (na filmie trzecia suczka w kolejności).

 

eds2018

 

 

 

 

30/09/2018

Do sprzedaży trafiła książka SZPICE I PSY W TYPIE PIERWOTNYM Psy Rasowe V Grupa FCI, nad której treścią pracowaliśmy także i my. Jest to pierwsza i jedyna tego typu publikacja zawierająca genetykę psów z V grupy FCI, historię każdej rasy oraz komentarze do wzroca spisane przez sędziów kynologicznych, asystentów, hodowców i pasjonatów szpiców. Rozdział o Samoyedach napisała "nasza" :) Paulina, w oparciu o nasze wspólne doświadczenia z rasą na przestrzeni 15 lat i posiadaną przez nas wiedzę pochodzącą ze sprawdzonych źródeł. Książka zawiera także niepublikowane wcześniej zdjęcia psów pochodzących z naszej hodowli, wykonane przez fotografa specjalnie na potrzeby książki. W sesji udział wzięli:
Ch/JCh. WINNIE THE POOH OF YARAK The Glow Of The Snowy Star
MultiJCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star oraz
JCh. ATLANTIS OF JIP The Glow Of The Snowy Star.
Każda z ras V grupy FCI ma swój rozdział i każdy z autorów - pod redakcją Agnieszki Falęckiej, Izabeli Przeczek oraz sędziego kynologicznego Ryszarda Wacławika - włożył serce w treść zawartą w publikacji. 
Jest dla nas ogromnym zaszczytem fakt, że zaproszono nas do pracy nad tą wyjątkową pozycją literacką i że znaleźliśmy się w gronie autorów wśród znakomitych znawców szpiców. Książkę można będzie nabyć podczas Euro Dog Show w Nadarzynie (w dniach 11-14.09.2018) oraz przez internet -> Wydawnictwo KYNO. Serdecznie polecamy!

 

okladka

 

 

30/09/2018

Wspaniałe wieści z Międzynarodowej Wystawy Psów we Wrocławiu!
JCh. ZEFIR OF BASTY The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC - Nowy Champion Polski!

 

 

25/09/2018

W dniu dzisiejszym przebadaliśmy naszą najmłodszą suczkę Cini Mini pod kątem dysplazji bioder:
MultiJCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - HD-A - biodra idealne!
Badania, tradycyjnie dla naszych psów, wykonał lek. wet. Maciej Gogulski z Borówca pod Poznaniem, poświadczając wynik wpisem w rodowód. Wcześniej Cynamonka miała przebadane oczy z doskonałym wynikiem, posiada więc już komplet badań na choroby, do których rasa jest predysponowana.

 

 

18/09/2018

Mamy szczenięta! Na świat przyszedł nasz miot "F2" z krycia we Włoszech samcem pochodzącym ze Słowenii. Mamy 7 maluszków - 4 pieski i 3 suczki. Mama i szczenięta czują się świetnie.
W rodowodzie 3 Zwycięzców Świata, Zwycięzca Świata Weteranów oraz Młodzieżowy Zwycięzca Europy w najbliższych czterech pokoleniach. Rodzicami miotu zostali Ch/JCh ABSOLUTELY STUNNING INAKI Blanja Polar oraz ARABELA White Beauty Of Svidnik. Więcej informacji w zakładce Mioty.

 

boomba kaya

 

 

 

16/09/2018

Biegi Licencyjne Związku Kynologicznego w Polsce w Minikowie - próby pracy psów zaprzęgowych. Po raz kolejny nasze psy wzięły udział w zawodach psich zaprzęgów. Tym razem reprezentowali nas Alutka, Cini Mini i Ciastek. Z sukcesami!
Kamila Adamska - klasa D2 - XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star & ALABAMA OF JIP The Glow Of The Snowy Star - II miejsce, ustępując tylko szybszym Alaskan Malamutom.
Patryk Schoenwald - klasa CCM - BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - II miejsce na 4 zespoły!
Obaj nasi maszerzy zmieścili się w limitach czasowych, zaliczając psom jeden z dwóch wymaganych etapów prób pracy. Tym samym Alutka zaliczyła drugi etap, zdobywając Certyfikat Prób Pracy (Working Class Certificate), zaś Cini znalazła się na półmetku w zmaganiach o ów certyfikat. Ciastek próby pracy ma już dawno zaliczone, startuje w zawodach towarzysko, gdyż zaprzęgi są tym, co kocha najbardziej!
Zawody były świetną okazją na spotkanie z innymi Samoyedami i pozostałymi rasami zaprzęgowymi. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego zawody naszym okiem!

 

 

 

 

 

15/09/2018

Krajowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych w Minikowie. Ogrom sukcesów naszych psów! Tym razem gwiazdą dnia okazał się Ciastek, startujący w klasie użytkowej, prezentowany przez naszą koleżankę Paulinę Szymańską:
MultiCh/JCh. XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC, Najlepszy Dorosły Pies, Zwycięzca Rasy (BOB), a na finałach - I BEST IN SHOW Użytków, I Najpiękniejszy Pies Oddziału Chojnickiego oraz... IV BEST IN SHOW!!
W klasie championów startował nasz Kubuś - Ch/JCh. WINNIE THE POOH OF YARAK The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC.
W weteranach pierwszy raz wystąpił Hanuś - IntCh/GCh/MultiCh/JCh. HONEY The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, Zwycięzca Weteranów, Najlepszy Weteran w Rasie, III BEST IN SHOW Weteranów oraz III Najpiękniejszy Pies Oddziału Chojnickiego. Tym samym Heniutek rozpoczął Championat Polski Weteranów.
Po raz pierwszy w "dorosłej" klasie pośredniej zaprezentowała się Cini, wygrywając klasę i pokonując następnie starszą konkurencję:
MultiJCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonała I, CWC, Najlepsza Dorosła Suka, Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) oraz II Najpiękniejszy Pies Oddziału Chojnickiego. Tym sukcesem Cynamonka rozpoczęła dorosły Championat Polski.
Ale to nie wszystko! Cini i Ciastek wzięli udział także w konkurencji na najpiękniejszą parę hodowlaną i konkurencję tą wygrali z tytułem I BEST IN SHOW Par Hodowlanych!! Zaś psy z naszym przydomkiem zdobyły nam zaszczytny tytuł - I BEST IN SHOW Grupa Hodowlana. To dopiero dzień pełen wrażeń!

 

minikowo092018

 

Na filmie porównanie o Zwycięstwo Rasy. 

 

 

 

 

09/09/2018

Wspaniałe wieści z Włoch! Urodzony w naszej hodowli Iker dopiero ukończył 15 miesięcy i od razu zdobył wniosek na dorosłego Championa Włoch! Jest to duże osiągnięcie, gdyż we Włoszech CWC jest przyznawane tylko jedno na płeć, a nie na klasę. Krajowa Wystawa Ivrea (IT):
JCh. BEVERLY HILLS WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC, Zwycięzca Rasy (BOB) oraz finałowa piątka na Best Of Group!

 

 

26/08/2018

#35 Champion urodzony w naszej hodowli!! W kolekcji tytułów nasza hodowla zyskała Młodzieżowego Championa Włoch, tytuł bardzo trudny do zdobycia, z powodu ilości potrzebnych wygranych w klasie młodzieży - minimum 6 na wystawach międzynarodowych lub 10 na wystawach krajowych! Udało się to pieskowi z miotu "B2", Ikerowi, pomimo licznej włoskiej konkurencji:
BEVERLY HILLS WINNIE The Glow Of The Snowy Star - nowy 
Młodzieżowy Champion Włoch!
Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi!

 

iker

 

 

05/08/2018

Zapraszamy do Minikowa na próby pracy psów zaprzęgowych we wrześniu 2018. Po raz pierwszy obowiązywać będą długo wyczekiwane limity czasowe, zatwierdzone przez Zarząd Główny ZKWP, wprowadzone z inicjatywy naszej - jako Podkomisji ds. Wyścigów Psich Zaprzęgów w Głównej Komisji Szkolenia Psów. Więcej informacji > tutaj <.
Podczas zawodów będzie można zaliczyć jeden z dwóch wymaganych etapów prób pracy i zobaczyć nasze Samoyedy w akcji podczas pracy! Do zobaczenia!

 

 

 

 

 

04/08/2018

#34 Champion urodzony w naszej hodowli!! Podczas Międzynarodowej Wystawy Psów w Sopocie:
XOLA OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - ocena doskonała, I lokata, CWC w klasie użytkowej

Tym samym zdobywając tytuł Champion Polski! Gratulacje dziewczyny!

 

 

22/07/2018

Iker zdobył kolejne punkty do Młodzieżowego Championatu Włoch podczas Krajowej Wystawy Psów w Alba oraz Międzynarodowej Wystawy Psów w Mondovi:
BEVERLY HILLS WINNIE The Glow Of The Snowy Star - 2 x doskonały I, 2 x Najlepszy Junior w Rasie.

 

 

15/07/2018

Wieści z wystawy Super Gruppo Samoiedo all'expo Amatoriale di Gattorna (GE):
BEVERLY HILLS WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonały I,Najlepszy Junior w Rasie.

 

 

15/07/2018

Wieści z dalekiego Irkutska. Młodziutki piesek z naszej hodowli wystąpił na Reginalnej Wystawie Psów w Irkutsku (RU):
DALLAS FURIOUS The Glow Of The Snowy Star - wybitnie obiecujący I, Najlepsze Szczenię w Rasie.

 

 

24/06/2018

Wieści z Krajowej Wystawy Psów w Szczytnie. Xara zdobyła kolejne CWC w drodze do Championatu Polski:
XOLA OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - ocena doskonała, I lokata, CWC w klasie użytkowej

 

03/06/2018

Wspaniałe wieści zza Oceanu. Jesteśmy pierwszą polską hodowlą Samoyedów, która wyhodowała Championa AKC Stanów Zjednoczonych!! Wszechstronnie uzdolniona suczka Jipsi, urodzona w naszej hodowli, zdobyła ostatnie punkty do zaszczytnego tytułu Champion AKC. Jest to kolejny tytuł na liście jej sukcesów... zaś nam, jako pierwszej polskiej hodowli, udało się wyhodować Championa Ameryki!
IntCh/Ch. ALEXANDRIA OF JIP The Glow Of The Snowy Star - nowy Champion AKC

jipsi akcch

 

 

02/06/2018

Django zdobył kolejne CWC do Championatu Polski podczas Międzynarodowej Wystawy Psów w Lesznie.
JCh. ZEFIR OF BASTY The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC.

 

 

02/06/2018

Wieści z Rosji... na ringu reprezentował nas młodziutki piesek z naszej hodowli w klasie baby:
DALLAS FURIOUS The Glow Of The Snowy Star - wybitnie obiecujący I, Najlepsze Baby w Rasie.

 

 

31/05/2018

Trzy Samoyedy z naszej hodowli wzięły udział w V Podlaskim Spływie z Psem. W kajakach spędziły 20km na rzecze Supraśl. A jak się sprawdziły w roli wilków morskich? Zobacznie na filmie! Występują Honey, Ciastek & Cini Mini.

 

 

 

 

24.05.2018 - MAMY SZCZENIĘTA

Na świat przyszedł nasz miot "E2" z bardzo obiecującego skojarzenia, po australisjkim reproduktorze! Mamy 5 maluszków - 4 pieski i 1 suczkę. Ojcem miotu został sławny reproduktor IntCh/MultiCh Lunasea MY GAME MY SHOW, zaś mamą wyhodowana przez nas suczka Ch QULA KAY OF ARES The Glow Of The Snowy Star. Więcej informacji w zakładce Mioty oraz Szczenięta.

 

boomba kaya

 

 

13/05/2018

Imponujące wyniki z Krajowej Wystawy Psów w Minikowie (PL)! Po raz kolejny gwiazdą okazała się nasza najmłodsza suczka Cini Mini, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Wyniki naszych psów i psów pochodzących z naszej hodowli:
JCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonała I, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy (BOB), a następnie na finałach wielokrotnie nagrodzona - I BEST IN SHOW Junior, I Najpiękniejszy Pies Oddziału Chojnice oraz II BEST IN SHOW całej wystawy!! W takim stylu Cini ukończyła w ciągu dwóch miesięcy swój trzeci Młodzieżowy Championat - nowy Młodzieżowy Champion Polski!
MultiCh/JCh. XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC, I BIS Psów Użytkowych.
ALABAMA OF JIP The Glow Of The Snowy Star - doskonała I, CWC, Najlepsza Dorosła Suka - Alutka zdobyła drugi wniosek do Championatu Polski - do zdobycia tytułu brakuje jej tylko jednego zwycięstwa oraz odstępu czasu.
JCh. ATLANTIS OF JIP The Glow Of The Snowy Star - doskonała I, CWC. Atis rozpoczął walkę o tytuł dorosłego Championa Polski...
ale to nie wszystko! Ciastek i Cini (BROADWAY & XENON) wystąpili w konkurencji par hodowlanych z wynikiem I Najpiękniejsza Para Hodowlana (I BIS Par Hodowlanych)... a następnie Ciastek, Cini i Atlantis wywalczyli naszej hodowli tytuł II Najpiękniejsza Grupa Hodowlana!!

minikowo2018

 

 

06/05/2018

Wspaniałe osiągnięcie naszej najmłodszej suczki Cini Mini na Litwie! 2 x CAC Jonava (LT):
Dzień pierwszy - 05/05/2018
JCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonała I/3, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy (BOB)... a na finałach III BEST IN SHOW Junior!
Dzień drugi - 06/05/2018 - powtórka z rozrywki
JCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonała I/3, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy (BOB)... a w efekcie nowy Młodzieżowy Champion Litwy!

2018 05 07

 

 

29/04/2018

Spektakularny sukces naszej najmłodszej suczki - Cini Mini. Międzynarodowa Wystawa Psów w Opolu:
JCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonała I/6, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Najlepsza Suka, Zwycięzca Rasy (BOB), a na finałach - IV BEST OF GROUP!! Cini ma dopiero 10 miesięcy, jest to jej trzecie Zwycięstwo Rasy i drugie nagrodzenie na finałach Best Of Group.
Nasza starsza suczka Alutka osiągnęła wynik w klasie otwartej suczek:
ALABAMA OF JIP The Glow Of The Snowy Star - doskonała II, res.CACIB.
Na wystawie wystąpił także pies pochodzący z naszej hodowli, zdobywając kolejne CWC do Championatu Polski:
JCh. ZEFIR OF BASTY The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC.

 

 

 

22/04/2018

Debiut wystawowy naszej suczki Autki podczas Krajowej Wystawy w Inowrocławniu... od razu pokonała konkurencję i rozpoczęła Championat Polski! ALABAMA OF JIP The Glow Of The Snowy Star - doskonała I/3, CWC.
W tym samym czasie podczas Krajowej Wystawy w Raciborzu zyskaliśmy 33 Championa urodzonego z naszym przydomkiem!
VENASQUE OF JIP The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC i tym samym nowy Champion Polski!

 

 

15/04/2018

Zawody UKC Agility w Stanach Zjednoczonych. Mieszkająca w USA suczka Jipsi pochodząca z naszej hodowli już niejednokrotnie udowodniła, że Samoyed to pies wszechstronnie uzdolniony. Jipsi przechodzi jednak samą siebie - sprawdza się w każdej dziedzinie sportów, w jakiej bierze udział! Tym razem wystartowała w agility z wynikami:
Ch. ALEXANDRIA OF JIP The Glow Of The Snowy Star
dzień 1 - 193/200 punktów, dzień 2 - 200/200 punktów + najszybszy czas dnia!!

 

 

07/04/2018

Badanie oczu naszej najmłodszej suczki Cini Mini:
JCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - oczy zdrowe + gonioskopia OK + test Schrimmera OK.
Badanie wykonał lek. wet. Przemysław Bryła i wyniki poświadczył certyfikatem EESVO.

 

 

25/03/2018

Nasze Samoyedy znów podbiły Rumunię!! CAC + 2 x CACIB Bistrita (ROM), trzy wystawy i zdumiewające wyniki!
Wystawa Krajowa - CAC Bistrita:

MultiCh/JCh. XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - doskonały I w klasie championów, CWC, Najlepszy Pies, Zwycięzca Rasy (BOB), II BOG

BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonała I/2, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Najlepsza Suka, Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS).
Wystawa Międzynarodowa - CACIB 1 Bistrita

MultiCh/JCh. XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - doskonały I w klasie championów, CWC, CACIB, Najlepszy Pies, Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - tym samym nowy Champion Rumunii!! To już szósty championat Ciastka.

BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonała I/3, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Najlepsza Suka, Zwycięzca Rasy (BOB), a na finałach - Zwycięzca V Grupy FCI - I BEST OF GROUP!!

Wystawa Międzynarodowa - CACIB 2 Bistrita

MultiCh/JCh. XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - doskonały I w klasie championów, CWC, CACIB, Najlepszy Pies, Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS)

BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - doskonała I/2, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Najlepsza Suka, Zwycięzca Rasy (BOB)!! I tym samym w wieku 9 miesięcy Cini w znaczącej stawce zdobyła tytuł Młodzieżowy Champion Rumunii!!

 

 

W tym samym czasie odbyła się Krajowa Wystawa Psów w Świebodzicach, psy z naszej hodowli osiągnęły wyniki:

JCh. ZEFIR OF BASTY The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC w klasie pośredniej.
CASABLANCA FURIOUS The Glow Of The Snowy Star - doskonała II, medal srebrny w klasie młodzieży.

 

 

17/03/2018

Kolejny sukces Yumi w Ameryce Południowej! Po przerwie wystawowej nadal pozostaje w formie.

MultiCh/MultiJCh. YUMI OF TOMTOM AT PORTO BLANC The Glow Of The Snowy Star - doskonała I, CAC, Najlepsza Suka, Zwycięzca Rasy, II BEST OF GROUP!

 

10/03/2018

Krajowa Wystawa Psów w Jeleniej Górze... naszym psom poszło znakomicie! Ciastek:

MultiCh/JCh. XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - ocena doskonała, I lokata w klasie championów, CWC, Najlepszy Dorosły Pies, Zwycięzca Rasy (BOB)

Na ringu w klasie młodzieży zadebiutowała nasza Cynamonka, w wieku zaledwie 9 miesięcy i 2 dni osiągnęła rezultat: 
BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - ocena doskonała, I lokata (zgłoszone 2 suczki), Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS).

Ciastek & Cini wystąpili też w konkurencji finałowej na najpiękniejszą parę hodowlaną z wynikiem:
II BEST IN SHOW Par Hodowlanych spośród 9 zgłoszonych par! Brawo!

 

 

09/03/2018

Badanie oczu naszych suczek - aktualne certyfikaty w wieku prawie pięciu lat. Z radością informujemy, iż nasze suczki mają doskonale zdrowe oczy - wyniki poświadczone certyfikatami lekarza weterynarii, specjalisty z zakresu okulistyki.

Ch. QULA KAY OF ARES The Glow Of The Snowy Staroczy zdrowe + gonioskopia OK
ARABELA White Beauty Of Svidnik - oczy zdrowe + gonioskopia OK

 

 

28/01/2018

Piąty Championat naszego Ciastka! 2 x Międzynarodowa Wystawa Psów w Kownie na Litwie - 2 x CACIB Kaunas (LT):
MultiCh/JCh. XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - 2 x ocena doskonała, I lokata, CWC. Nowy Champion Litwy!

 

ciastek chlt


21/01/2018

Rozpoczęliśmy nowy sezon wystawowy zwycięstwem Ciastka w klasie championów podczas Międzynarodowowej Wystawy Psów w Lubinie (PL).

Ch/JCh. XENON OF KENSHI The Glow Of The Snowy Star - ocena doskonała, I lokata, CWC.
W klasie szczeniąt wystąpiła suczka pochodząca z naszej hodowli:
CASABLANCA FURIOUS The Glow Of The Snowy Star - ocena wybitnie obiecująca, II lokata.

 

11/01/2018

Nasz pierwszy coursingowy Samoyed! Mieszkająca w USA suczka z naszej hodowli spróbowała sił w typowo charcim sporcie. I odnalazła się w nim znakomicie zdobywając nowy sportowy tytuł:

Ch. ALEXANDRIA OF JIP The Glow Of The Snowy Star - AKC Coursing Ability (CA)

 

 

 

07/01/2018

Debiut wystawowy mieszkającego we Włoszech pieska z naszej hodowli. CACIB Massa Cerrara:

BEVERLY HILLS WINNIE The Glow Of The Snowy Star - wybitnie obiecujący, I lokata w klasie szczeniąt.

 

 

01/01/2018

Mamy szczenięta!! 19 grudnia 2017 przyszedł na świat miot "D2" - aż 9 małych Samoyedów. Mama i maleństwa czują się świetnie. Miot liczy 5 piesków i 4 suczki. Wszystkie szczenięta są zarezerwowane. Rodzicami miotu zostali:
tata - Ch/JCh. Aklaro FAST & FURIOUS [HD-B, oczy - OK]
mama - NANCY HONEY The Glow Of The Snowy Star [HD-A, oczy - OK]

 

nancy furio

 

 

 

Archiwum  2021  |  2020  |   2019  |  2017  |  2016  |  2015  |  2014  |  2013  |