AKTUALNOŚCI 2024

 

 

 

DOSTĘPNA SUCZKA

Mamy dostępną suczkę urodzoną w lutym 2024. Do odbioru z końcem kwietnia 2024.
Rodzicami suczki są JCh. ELBRUS BOOMBA The Glow Of The Snowy Star oraz ALABAMA OF JIP The Glow Of The Snowy Star.
Cena suczki wynosi 8000 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny - Jacek Nowak, tel. 512 272 456.
Przyjmujemy także rezerwacje na miot planowany na jesień 2024.

pups3

 

 

02.03.2024 

Przy Związku Kynologicznym w Polsce powstał Klub Samoyeda ZKwP z władzami wybieralnymi - inicjatywa działająca w zakresie regulaminów ZKwP na rzecz rasy w Polsce. Jedną z inicjatorek powstania klubu była Paulina Schoenwald, którą w demokratycznych tajnych wyborach członkowie wybrali do Zarządu powołanego już Klubu. Z dumą informujemy, że objęła fukcję pierwszego Przewodniczącego Klubu Samoyeda w historii Związku Kynologicznego w Polsce. 

 

klubsamoyedaxs

 

21.02.2024 

Na świat przyszedł nasz miot "A3" The Glow Of The Snowy Star - 3 pieski i 4 suczki.
Rodzicami miotu zostali:

sire: JCh. ELBRUS BOOMBA The Glow Of The Snowy Star 
dam: ALABAMA OF JIP The Glow Of The Snowy Star.
Mamy jeszcze dostępną suczkę z tego skojarzenia. 
Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny - Jacek Nowak, tel. 512 272 456.

 

 

18.02.2024 

3 x Międzynarodowa Wystawa Psów w Nitrze (SK) - 3 x CACIB Nitra - i kolejne sukcesy Tequili:
JCIB/JCh. TOKYO OF FURIO The Glow Of The Snowy Star - 2 x doskonała I/2, 2 x CAC, CACIB, 1 x doskonała II - tym samym, pomimo mocnej wylinki, rozpoczęła starania o dorosły Championat Słowacji i Interchampionat. Brawo!

 

cacibnitra0224

 

 

15.02.2024 

Mamy szczenięta! Na świat przyszły mioty "X2", "Y2" oraz "Z2".
Więcej ifnormacji w zakładce "Mioty".

  

 

 

08.02.2024 

Międzynarodowa Wystawa Psów CACIB Budapeszt (HU): 
JCh. TOKYO OF FURIO The Glow Of The Snowy Star - doskonała I/2, JCAC, J-CACIB - nowy Młodzieżowy International Champion (J-C.I.B)!
Tequila jest pierwszą suczką z naszej hodowli, która zdobyła ten zaszczytny tytuł.

 

cacibbudapeszt24

 

 

14.01.2024

Krajowa Wystawa Psów w Brodnicy i #46 Champion z naszym przydomkiem!!
LISBON CARAMELO The Glow Of The Snowy Star - doskonały I, CWC z klasy otwartej - nowy Champion Polski!
Jest to już 153 oficjalny tytuł zdobyty przez samoyeda wyhodowanego przez nas.

312364 n

 

07.01.2024

Druga tegoroczna Międzynarodowa Wystawa Psów w Gdyni i Ori znów pokonał całą konkurencję!!
MultiCh. ORMUZ MOMO The Glow Of The Snowy Star - doskonały I/3, CWC, CACIB, Najlepszy Dorosły Pies i Zwycięzca Rasy (BOB).

 

origdy24

 

07.01.2024

Pierwsza wystawa w roku 2024 i najwyższe lokaty dla wyhodowanego przez nas Oriego! CACIB Gdynia:
MultiCh. ORMUZ MOMO The Glow Of The Snowy Star - doskonały I/3, CWC, CACIB, Najlepszy Dorosły Pies i Zwycięzca Rasy (BOB).
I tym samym nowy Grand Champion Polski - w 3 wystawy z rzędu!!

 

origdy24a

 

 

01.01.2024

Podsumowanie roku wystawowego naszych samoyedek. A rok 2023 należał zdecydowanie do 3 naszych suczek!! 3 kolejne pokolenia urodzone u nas przeszły ten sezon jak burza, sięgając po nowe tytuły w kilku krajach, pozostawiając konkurencji niewielkie pole do popisu. Gdziekolwiek się pojawialiśmy, wracaliśmy w tym roku z sukcesami!

Największą gwiazdą sezonu okazała się nasza najmłodsza suczka Bubba - GCh/Ch. QUINCY COSMOS  The Glow Of The Snowy Star - wzięła udział w 15 wystawach w 4 krajach i pomimo bardzo licznej konkurencji aż 14 razy zdobyła I miejsce, a raz miejsce II w klasie, dodatkowo zdobywając 14 wniosków na Championa 4 krajów, 3 wnioski CACIB w dwóch krajach (w tym 2 w Polsce, w ogromnej konkurencji dorosłych suk!), 5 x res.CACIB (głównie ustępując tylko swojej mamie Smoothie, ponieważ zamieniały się zwycięstwami, kiedy startowały na tych samych wystawach), a także Zwycięstwa Płci Przeciwnej (BOS), Zwycięstwo Rasy i miejsce II w konkurencji finałowej BEST OF GROUP, jako II Najpiękniejszy Pies ze wszystkich ras V grupy FCI. To spektakularne osiągnięcia dla suczki w tak młodym wieku.

Kroku dotrzymywała jej matka Smufcia RBIS/CIB/GCh/MultiCh. JANNU OF RIGOLETTO  The Glow Of The Snowy Star - Smoothie wzięła udział w 13 wystawach w 4 krajach i udowodniła, że kolejny rok z rzędu utrzymuje najwyższą formę. W dużych stawkach aż 11 razy zajęła I miejsce, 2 razy miejsce II i nigdy nie stanęła na dalszej lokacie. Jeśli ustępowała czołowych zwycięst w rasie, to głównie swojej córce Bubbie. Podczas tego sezonu Smufka skończyła bez najmniejszego problemu Interchampionat (Międzynarodowy Championat Piękności C.I.B) zdobywając 4 wnioski CACIB w 3 krajach, a przy okazji 4 x Zwycięstwo Rasy (BOB) i Zwycięstwo Płci Przeciwnej (BOS). Sięgnęła po nowe tytuły wystawowe i rozpoczęła zmagania o Championat Węgier (pokonując konkurencję z BOS na koncie) oraz Grand Championat Polski.

Nie zawiodła też babcia Bubby, a mama Smufki - Cini Mini, która od najmłodszych lat zwyczajnie nie przegrywa BIS/CIB/GCh/MultiCh. BROADWAY WINNIE The Glow Of The Snowy Star - pojechała tylko na 3 wystawy na Słowację celem rozgrzewki przed dalszymi występami, ponieważ była dopiero 4 miesiące po urodzeniu 9 szczeniąt i futerko po wykarmieniu gromadki dzieci jeszcze nie odrosło w pełni, a wróciła ze skończonym Interchampionatem (Międzynarodowy Championat Piękności C.I.B) i rozpoczętym Championatem Słowacji, trzykrotnie stając na I miejscu!
PO PROSTU WOW! Trzy pokolenia reprezentujące najwyższy poziom!

Poza naszymi dziewczynkami warto wspomnieć, że w klasach szczenięcych oraz młodzieży ten rok należał do urodzonej w naszej hodowli suczki Tequili (JCh. TOKYO OF FURIO The Glow Of The Snowy Star, wł. Joanna Rabsztyn), która przez klasę młodzieży przeszła jak burza, w zaledwie miesiąc kończąc Młodzieżowy Championat Polski pomimo licznej konkurencji w klasie, a także stanęła wielokrotnie na czołowych lokatach finałów najlepszych szczeniąt wystaw! Tequila stale zachwyca i trzymamy kciuki za nią i właścicielkę Asię w nadchodzącym sezonie wystawowym 2024.

Za granicą wielkie sukcesy zdobywała urodzona u nas Misha -  Ch. LHOTSE CARAMELO  The Glow Of The Snowy Star (wł. Ewa Krasa), która ukończyła trudny do zdobycia tytuł Championa Norwegii, a także wielokrotnie zajęła czołowe lokaty w konkurencjach finałowych podczas wystaw w Norwegii.

Przyznać musimy, że suczki wychodzą nam znakomite!
Gratulujemy wszystkim wystawcom, którzy w mniejszym lub większym stopniu w tym roku sięgali po tytuły, lokaty albo po prostu przezwyciężali tremę przed występami.
Każdy mały sukces, także w postaci radości właściciela i psa w ringu (choćby z ostatniej lokaty) - był, jest i będzie dla nas zawsze powodem do dumy.
Do zobaczenia na ringach w roku 2024!

 

summary2023

 

 

Archiwum  2023  |  2022  |  2021  |   2020  |  2019  |  2018  |  2017  |  2016  |  2015  |  2014  |  2013  |