HONEY The Glow Of The Snowy Star


hanus

REPRODUKTOR

INTERNATIONAL CHAMPION (C.I.B)
GRAND CHAMPION RUMUNII 
CHAMPION POLSKI WETERANÓW
CHAMPION POLSKI
CHAMPION ROSJI
CHAMPION LITWY
CHAMPION UKRAINY
CHAMPION SŁOWACJI
CHAMPION RUMUNII
MŁODZIEZOWY CHAMPION POLSKI

4  X   I BEST IN SHOW UŻYTKÓW 
2  X  II BEST IN SHOW UŻYTKÓW
III BEST IN SHOW UŻYTKÓW
IV BEST IN SHOW UŻYTKÓW
2  x  III BEST IN SHOW WETERANÓW
2  x  III BIS ZKWP O/CHOJNICE

II NAJLEPSZY PIES UŻYTKOWY 2016
(Ranking Wystawowy ZKWP o/Białystok)

* CERTYFIKAT PRÓB PRACY *
LIDER ZAPRZĘGU

 >> wyniki wystaw <<

INFORMACJE

 

haniglowa

HONEY
The Glow Of The Snowy Star

Hanis, Heniu, Hanisław, Heniutek, Wacik

 

Data urodzenia: 06.06.2010

Ojciec: Dragviken's HANNIBALL OF SAMSON

Matka: ARIA Z Łańcuta

Badania:
HD-A, oczy - OK (+ gonioskopia + test Schrimmera 2016)
(EESVO 2017) 11.06.2017 - test Schrimmera - CKS RE - zmiany starcze (nie dziedziczne)

Właściciel: Paulina Adamska

Hodowca: Mirosława Nowak 

Wzrost: 60 cm

Długość: 63 cm

Waga: 32 kg

Mioty w hodowli:  P

 

W KILKU SŁOWACH...


hanishop
HONEY Junior, noszący imię po swoim znakomitym ojcu, zwany po domowemu Hanusiem, Heniem, Hanisławem. Zwraca uwagę już na pierwszy rzut oka i wywołuje skrajne emocje... wszak Hanisław nie jest biały! Jest Samoyedem o rzadko spotykanym, ale całkowicie akceptowanym kolorze biało - biszkoptowym, dzięki czemu zyskał szerokie grono fanów na całym świecie.
Hanuś jest psem o bardzo łagodnym usposobieniu. Zdecydowanie do jego cech należą niezależność i duma, jednocześnie jest nieco melancholijny i spokojny. Praktycznie nie szczeka, kocha niemal wszystko i wszystkich. Bywa uparty i nie sposób go przekonać do czegoś, na co nie ma aktualnie ochoty. Pomimo tego nie sposób go nie uwielbiać - ma w sobie ogromne pokłady miłości i czułości. Każdy dzień musi się zaczynać i kończyć czułościami pod adresem Haniska... uwielbia przychodzić pod pachę i wymuszać głaskanie... potrafi siadać swoim trzydziestokilogramowym ciałkiem na moich kolanach niczym mały szczeniaczek. Tulić się mógłby godzinami - chyba do tego własnie jest stworzony - do rozpieszczania go.
Hanisek jest psem, który zrobił karierę wystawową, zdobył zdumiewającą kolekcję tytułów i jest jednym z najbardziej utytułowanych samców w Polsce. Poza wystawami Honey jest psem trenującym sporty zaprzęgowe. Regularnie bierze udział w zawodach psich zaprzęgów - także z sukcesami. Dzięki zawodom w roku 2011 jako jeden z pierwszych polskich samoyedów ukończył próby pracy i zdobył certyfikat użytkowości. Prowadzi też zaprzęg biegając na pozycji lidera - i jako lider sprawdza się znakomicie!
Jeśli chodzi o anatomię, Honey jest psem o mocnej budowie, grubym kośćcu. Jest doskonale wypigmentowany - ma bardzo ciemną i mocną pigmentację. Dużym plusem, docenianym przez sędziów, jest dość szeroki front, mocna klatka piersiowa, doskonałe kątowanie kończyn. Niejeden sędzia chwalił także ładną głowę :)
Honey jest Samoyedem o umaszczeniu biało - biszkoptowym, co ma mnóstwo zalet, choć z pewnością niezbyt często widuje się Samoyedy tak umaszczone. Przede wszystkim biszkoptowty włos ma inną strukturę od włosa białego, jest bardziej wodoodporny, mniej podatny na zabrudzenia (jest bardziej śliski). Biszkoptowe umaszczenie jest też powiązane z mocniejszym pigmentem.
Na chwilę obecną Hanuś jest już sprawdzonym reproduktorem. Jest ojcem miotów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Daje liczne mioty, dosyć wyrównane eksterierowo. Szczenięta po Honey'u są w znacznej większości grubokościste, śnieżnobiałe (nieco rzadziej białe z kremowymi uszami) z bardzo mocnym pigmentem warg i oczu, co jest ogromną zaletą w rasie. Potomstwo Hanusia świetnie sprawdza się w dogoterapii, sportach i na ringach wystawowych. Jego dzieci mieszkają w Polsce, Norwegii, Czechach, Litwie, Rosji, Węgrzech, Australii, Kuwejcie i Wietnamie.

GALERIA

>>   więcej zdjęć - pełna galeria   <<

RODOWÓD

rodo honey

 >>  rodowód czteropokoleniowy <<   |  >>  międzynarodowa baza rodowodów <<

POTOMSTWO POZA HODOWLĄ

21.03.2014  -  Miot "B" Siberian Love (PL)
21.04.2014  -  Miot "B" Księżyce Jowisza (PL)
06.11.2014  -  Miot "C" Gold Warden (CZ)
30.01.2015  -  Miot "E" Magia Syberii (PL)
04.07.2015  -  Miot "C" Sunlight Angels (HU)
15.12.2015  -  Miot "E" Gold Warden (CZ)
26.03.2016  -  Miot "B2" Księżyce Jowisza (PL)
07.05.2017  -  Miot "J" Mazoji Loke (LT)
26.09.2017  -  Miot "S" Tybetańska Twierdza (PL)
14.01.2018  -  Miot "A" Raising Fluffy (PL)
21.02.2023 - Miot "" Ahzu (Australia, mrożone nasienie)