ARANDA Z Łańcuta

002

ARANDA Z Łańcuta

Aranda

 

Data urodzenia: 01.07.2004  (*)  17.06.2015

Ojciec: NEWAN KARHU Z Kresowych Pól

Matka: KORINA Denali

Badania: HD: A, oczy: OK

Właściciel: Mirosława Nowak

Hodowca: Maria Stopyra

Mioty w hodowli: B  |  E  |  K

 

 

W KILKU SŁOWACH...


001Aranda to domatorka, bardzo wrażliwa, delikatna i czuła samoyedka. Z natury jest spokojna. Z wiekiem stała się wręcz ciut leniwa – nigdzie jej się nie spieszy i zwykle to siostra Aria ją napędza do zabawy i psot.
Pomimo spokojnego usposobienia, za młodu Aranda startowała z powodzeniem w zawodach psich zaprzęgów. Jako jedna z pierwszych uczestniczek startowała w konkurencji "Puchar Samoyeda", później z Kariną Borkowską zdobyła też Vice Mistrzostwo Polski w Juniorach". 
Aranda od zawsze kochała towarzystwo ludzi, a w szczególności dzieci. Wielokrotnie brała udział w zajęciach integracji dzieci z psem w przedszkolach i domach kultury. Zawsze miała ogromne zasoby cierpliwości i czułości wobec dzieci. Nigdy nie przepadała za wystawami. Sprawdzała się za to świetnie jako suczka hodowlana - niezwykle troskliwa mama, która odchowała nam gromadkę pięknych Samoyedów, jest matką Championów wielu krajów i psów - terapeutów.
Przeżyła z nami prawie 11 spokojnych lat... Odeszła spokojnie, tak, jakie było całe jej życie. Jej wrażliwość i uczuciowość na zawsze pozostanie w naszych sercach.

 

RODOWÓD

 >>  rodowód czteropokoleniowy <<   |  >>  międzynarodowa baza rodowodów <<